Skip to main content

علامت هشدار دهنده که گیاهان شما در حال مردن هستند

اگر در باغبانی تازه کار هستید، تفسیر صحیح علائم گیاهان در حال مرگ ممکن است دشوار باشد. زنده نگه داشتن گیاهان می تواند دشوار باشد، به خصوص برای کسانی که آگاهی از گیاهان سبز طبیعی ندارند. برخی فکر می کنند که بر خلاف کودکان و حیوانات خانگی، گیاهان نمی توانند به ما بگویند مشکل چیست.با این حال، گیاهان سیگنال‌های مختلفی دارند که نشان می‌دهند بیمار هستند یا می‌میرند.

در این مقاله با  نشانه های گیاهان در حال مرگ و معنای آنها آشنا خواهید شد.

رشد آهسته

رشد کم یا بدون رشد ممکن است اولین نشانه مشکل باشد. اگر بذرهای شما چند ماه است که جوانه نزده اند، احتمالاً باید از نو شروع کنید.

یا اگر گیاه شما دارای برگ‌هایی است، اما چند هفته است که رشد نکرده یا در حال کاهش است، ممکن است نور کافی دریافت نکند.

برگ های زرد

اگر برگها زرد می شوند، ممکن است گیاهان شما فقط به کود بیشتری نیاز داشته باشند. اما اگر آنها نیز می ریزند، ممکن است یک مورد پوسیدگی ریشه باشد. پوسیدگی ریشه را از طریق ریشه های قهوه ای، نرم و لطیف تشخیص دهید. معمولاً به دلیل رطوبت زیاد ایجاد می شود، بنابراین ریشه های مرده را هرس کنید و در شرایط خشک تر دوباره بکارید.

پژمرده شدن

پژمرده شدن برگ ها و ساقه ها همیشه نشانه یک چیز جدی نیست. اگر خاک خشک است یا ریشه ها خوب به نظر می رسند، احتمالاً فقط تشنه است. با اضافه کردن مقداری آب باید این کار را انجام دهد.

اما پژمردگی می تواند نشانه پوسیدگی ریشه نیز باشد. ریشه ها را بررسی کنید و سریع عمل کنید!

ترد و شکننده شدن

ترد شدن معمولا با قهوه ای شدن همراه است و از نوک برگ ها شروع می شود. این نشانه مشکلات آب است.

ممکن است این گیاه بیش از حد آبیاری شده باشد، به اندازه کافی آبیاری نشده باشد، یا به فضای بیشتری برای ریشه هایش نیاز دارد تا بتواند به طور موثر آبی را بنوشد.

لکه های قهوه ای

لکه های قهوه ای نشان دهنده مشکلات گرما و نور است. قهوه ای شدن در نتیجه سوختگی است، به این معنی که گیاه خیلی به منبع نور خود نزدیک است یا نور خورشید زیادی دریافت می کند. گیاه را به نقطه ای سایه تر یا دورتر از نور منتقل کنید.

دلمه

دلمه روی گیاهان لکه های قهوه ای، سیاه یا خاکستری سخت است. این علامت نشانه یک بیماری قارچی است. فوراً گیاه را از دیگران جدا کنید، مناطق آسیب دیده را هرس کنید و برای جلوگیری از شیوع آن با محلول ضد قارچ درمان کنید.

ریشه های آشکار

اگر شروع به دیدن ریشه های گیاه خود از ته ظرفش کنید یا از بالای خاک بیرون بیایید، احتمالاً مشکل دارد. این گیاه ممکن است به ریشه بسته شده باشد و در ظرف کنونی آن جا برای ریشه هایش تمام شود. در صورت عدم درمان، گیاه ممکن است خود را تا حد مرگ خفه کند.

غنچه های گل چروکیده

اگر گیاه شما شروع به گل دادن کند، اما جوانه ها چروکیدند یا می ریزند، این یک مورد جوانه زدن است. متأسفانه، انفجار جوانه تقریباً توسط هر چیزی ایجاد می شود. عوامل بالقوه شامل تغییرات ناگهانی دما، هوای خیلی گرم یا سرد، رطوبت خیلی کم، یا نور یا آبیاری نامناسب است.

ریختن برگ ها

کمی ریزش برگ رایج است و لزوماً مشکلی نیست. اما اگر بیش از حد اتفاق بیفتد، می تواند نشان دهنده چیزی بزرگتر باشد. این گیاه ممکن است از آب سرد یا زیاد رنج ببرد، بنابراین سعی کنید آن را به مکان گرمتری منتقل کنید و آب آن را کاهش دهید.


از این که با هنرمندانه شاپ همراه بودید ممنون هستیم و امیدواریم این مطالب مفید بوده باشند و گیاهان سبز و شاداب تری داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید