Skip to main content

پوکورا، میان وعده بوشهری

یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه بوشهر، پوکورا می‌باشد که میتوانید در مهمانی های خانوادگی سرو کنید. با استفاده از سبزیجات، آرد و ادویه های تند و خوش بو میتوانید پوکورای خوشمزه تهیه کنید.

در بوشهر این خوراکی خوشمزه صبح ها مصرف میگردد. اصالت این غذا به هند برمیگردد و زمانی که بازرگانان و گردشگران هندی به ایران سفر می‌کرده اند این خوراکی خوشمزه را به ایرانی ها آموزش دادند و نسل به نسل در خانه بوشهری ها طبخ گردیده است.

در بخش بعدی با طرز تهیه پوکورای بوشهری آشنا می‌گردید.

طرز تهیه پوکورای بوشهری

۱. آرد و تمامی ادویه ها به غیر از بیکینگ پودر یا جوش شیرین را کاملا مخلوط کنید. سپس آب را کم کم اضافه کرده تا مایعی به غلظت ماست داشته باشید.
۲. سپس تره خرد شده را داخل مایع بریزید و کاملا هم بزنید تا یکدست شود. اکنون باید این خمیر را حدود ۱۲ ساعت در دمای اتاق بگذارید تا عمل بیاید.

۳. پس از استراحت دادن خمیر، ۵ دقیقه قبل از سرخ کردن بیکینگ پودر یا جوش شیرین را اضافه و مخلوط کنید.

۴. روغن را داخل یک ظرف کوچک ریخته و بگذارید خوب داغ شود. بهتر است از یک ظرف کوچک استفاده کنید چون مواد باید داخل روغن شناور باشند. وقتی روغن داغ شد با یک ملاقه از مایع برداشته و داخل روغن داغ بریزید و سرخ کنید. پاکورا سرخ شده را داخل یک ظرف روی یک دستمال قرار داده تا روغن اضافه آن خارج شود. در بوشهر با پیاز و سس تند سرو میشود. شما میتوانید برای تزیین از خیارشور، گوجه فرنگی استفاده کرده و همراه با نان باگت میل بفرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید